W jakim okresie najlepiej kupić samochód?

W jakim okresie najlepiej kupić samochód?

 

Transakcja przeprowadzona w odpowiednim czasie daje szansę uzyskania atrakcyjnej ceny, zakup młodszego rocznika lub w przypadku pojazdu z salonu – dodatkowe wyposażenie w cenie auta. Kiedy jest najlepszy okres, by kupić auto nowe, a kiedy używane?

W jakim okresie najlepiej kupić samochód?

 

Okresy, w których najkorzystniej dokonać zakupu

Najlepszy czas na zakup auta to ten, w którym sprzedawcy w największym stopniu zależy na pozbyciu się danego egzemplarza. Jeśli chodzi o auta używane, powoli zacierają się różnice cenowe aut kupowanych jesienią i wiosną, w tej chwili nie ma to większego znaczenia. Większą rolę zaczynają odgrywać takie szczegóły, jak np. aktualna pogoda. Łatwo sobie wyobrazić sytuację, że właściciel pojazdu zgodzi się zejść nieco z ceny w niedzielny, mroźny lub deszczowy poranek na giełdzie, który skutecznie zniechęcił pozostałych kupujących.

W przypadku samochodów nowych sprawa wygląda nieco inaczej. Są okresy, w czasie których dealerzy stosują dużo rabatów i promocji, są one najczęściej związane z wyprzedażą starego rocznika pod koniec lub na początku roku kalendarzowego. Wtedy jest jeden z najlepszych okresów, gdy można kupić nowy auto po okazyjnej cenie. Liczyć można również na wiele dodatków, takich jak bezpłatne ubezpieczenie na wypadek kradzieży samochodu czy od następstw nieszczęśliwego wypadku. Mało kto wie, że korzystniej jest również dokonać zakupu pod koniec każdego okresu rozliczeniowego, może to być koniec miesiąca czy roku, sprzedawcom w znacznie większym stopniu zależy na poprawie sprzedaży, i o wiele łatwiej łatwiej liczyć na dodatkowe zniżki.

Przygotowanie do zakupu

Kierowcy zazwyczaj są pewni auta, które zamierzają kupić. Gdy zostanie już wybrana marka i model, jego wyposażenie, rodzaj silnika, kolorystyka, oraz zarezerwowana odpowiednia suma pieniędzy na koncie osobistym klienta, nastaje czas wyboru miejsca zakupu. W przypadku auta nowego warto znaleźć dealera, który za taki sam pojazd, z tym samym wyposażeniem, zaoferuje najniższą cenę.
Gdy ktoś jest zainteresowany samochodem używanym, powinien dodatkowo sprawdzić wszystkie słabe punkty danego modelu, by w czasie zakupu wiedzieć, na co zwrócić uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *